PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

ZIMOWY OBÓZ KONNY – KASZUBY 10-18 LAT

10-18 lat


Razem z doskonałą Szkołą Jazdy Konnej As Dream zapraszamy na zupełnie wyjątkowy i unikatowy zimowy obóz jeździecki w samym sercu Kaszub. W spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku, pośród malowniczych krajobrazów macie okazję aktywnie wypocząć doskonaląc jazdę konną!

Szkoła Jazdy Konnej As Dream to miejsce dla każdego pasjonata! Szukasz wrażeń w terenie? Chcesz się nauczyć jeździć konno pod okiem fachowej kadry? Chcesz realizować swoje sportowe ambicje wśród najlepszych? To obóz specjalnie dla Ciebie!

Program

Program realizowany będzie w Szkole Jazdy Konnej AS Dream: http://www.asdream.pl/. Uczestnikom obozu zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług – podopieczni szkoły regularnie startują i zdobywają medale w imprezach mistrzowskich. Ośrodek ma certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, co potwierdza wyszkolenie koni na najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo prowadzonych jazd przez wykwalifikowanych, kompetentnych, zawsze uśmiechniętych trenerów i instruktorów. Kompleks stajenny zawiera: krytą ujeżdżalnię 25*45, dwa place treningowe, czworobok konkursowy oraz komplet przeszkód. Nauka jazdy konnej odbywa się w kameralnych grupach treningowych, z podziałem na stopień zaawansowania (podział na grupy pierwszego dnia obozu):
Grupa źrebaków – Uczestnicy od podstaw zapoznają się z zasadami jazdy konnej i gruntownie oszlifują swoją wiedzę.
Grupa kucyków – to grupa dla osób już jeżdżących samodzielnie, a nie gotowych jeszcze na jazdę w grupie zaawansowanej (stęp, kłus).
Grupa pegazów – to miejsce dla Uczestników jeżdżących konno na zaawansowanym poziomie, gdzie poznawać będziemy tajniki treningu sportowego.
Jazdy konne (około 12 godzin w turnusie) odbywają się na podstawie autorskiegoprogramu szkolenia, uwzględniającego właściwe wyćwiczenie i udoskonalanie dosiadu oraz prawidłowe stosowanie pomocy jeździeckich. Celem prowadzonego szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami klasycznego jeździectwa.
Uwaga: Uczestnicy zakwaterowani będą w obiekcie położonym na terenie stajni!Dostęp do koni i stajni będzie praktycznie nieograniczony!

Program praktycznych zajęć jeździeckich wzbogacony będzie o następujące moduły:

1. Rząd i ekwipunek jeździecki.
2. Budowa jeźdźca i konia.
3. Sporty konne – budowanie małego sportowca.
4. Podstawy woltyżerki – gimnastyka na koniu.
5. Żywienie koni – od źrebaka do sportowca.

Na każdym turnusie istnieje możliwość:

 zdania egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką – dopłata 250 zł
 zdania egzaminu na odznakę Jeżdżę Konno – dopłata 90 zł
Uwaga! Uprzedniej weryfikacji umiejętności młodego jeźdźca i podjęcia decyzji o dopuszczeniu go do egzaminu dokonuje doświadczony instruktor.

Brązowa i Srebrna Odznaka – egzamin przeprowadzany przed komisją,
potwierdzający umiejętności jeździeckie na poziomie pozwalającym na start w
pierwszych zawodach. Do egzaminu mogą podchodzić wszyscy Uczestnicy
posiadający umiejętności jeździeckie na poziomie zaawansowanym.
Odznaka Jeżdżę Konno – egzamin przeprowadzany przed komisją potwierdzający podstawowe umiejętności jeździeckie, w tym umiejętność podstawowej pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy. Egzamin na odznakę Jeżdżę Konno przeznaczony jest dla wszystkich Uczestników obozu (po uprzednim zweryfikowaniu umiejętności przez instruktora i dopuszczeniu do egzaminu). Poza obcowaniem z końmi będzie także można zapoznać się z walorami turystycznymi okolicy i wziąć udział w innych przygotowanych przez nas atrakcjach i zabawach:
Białe szaleństwo – Nie taka zima straszna… gdy potrafisz się nią cieszyć! Dla naszych Uczestników proponujemy cykl fantastycznych szaleństw na świeżym powietrzu. W programie zjeżdżanie na kolorowych „jabłuszkach”, biała olimpiada i śnieżne zabawy.
Wodna zabawa – Dwa baseny, zjeżdżalnia, masaże podwodne, leżanki powietrzne czy gejzer to wszystko czeka na Was w parku wodnym w hotelu Venus. Dwugodzinny relaks po wyczerpujących zajęciach jeździeckich.
Zajęcia integracyjne – To specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu – rzecz bardzo przydatna w pracy z grupą – służy integracji Uczestników i uczy skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami team buildingowymi, aby wszyscy zdążyli się poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku. Dodatkowo zapewnia wszystkim świetną zabawę.
Zimowo-filmowo – Wieczorami, w ramach odpoczynku, z kubkiem ciepłego kakao w dłoni zobaczymy najlepsze hity filmowe.

Zakwaterowanie

Agroturystyka Sakowcówka w Łapinie. Pensjonat położony niedaleko Gdańska. To idealne miejsce odpoczynku dla wszystkich tych, którzy lubią ciszę i brzmienie natury. Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i tv. Stołówka z wyśmienitą kuchnią domową. Gospodarstwo położone jest
z dala od zabudowań i osiedli ludzkich, otoczone przepięknym lasem. Zobacz

Adres: Gospodarstwo Agroturystyczne SAKOWCÓWKA
Elżbieta Sakowiec
Łapino 30A, 83-331 Przyjaźń

Wyżywienie
4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

Terminy i ceny

Ceny i terminy podamy w październiku 2018

Dojazdy

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami). Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry. Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii: Warszawa 168 zł (I turnus), Wrocław 168 zł (I turnus), Szczecin 178 zł ( I turnus) , Gdańsk 78 zł (II turnus), Łódź 158 zł (II turnus), Katowice 178 zł (II turnus)

Informacje dla rodziców

Co zabrać

 •  obowiązkowo kask jeździecki!
 •  poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 •  legitymację szkolną z numerem PESEL
 •  czapkę, szalik, dwie pary rękawiczek
 •  odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe
 •  przybory do mycia i ręcznik
 •  strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy
 •  krem na mróz z filtrem UV
 • mały plecak na wyjścia

Osoby które zamierzają brać udział w egzaminach na odznaki powinny zabrać ze sobą:

 • odznaka srebrna lub brązowa – 250 zł
 • odznaka Jeżdżę Konno – 90 zł

Uwaga: Szkoła Jazdy Konnej As Dream posiada na wyposażeniu kaski jeździeckie we wszystkich rozmiarach.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Lidia Skorza

Dzień dobry, córka wróciła zadowolona jak zawsze .Kadra wspaniała i wszystko na duży plus. Prośba ...

Danuta Piotrowska

Dziecko jest bardzo zadowolone i chce przyjechać w przyszłym roku. Dziękujemy ))) Danuta Piotrowska

Maciek Bielawski i Małgorzata Moczarna...

Dzień dobry, dziewczynki wróciły wczoraj z kolonii – Wodnych Wakacji nad jeziorem Drawskim. Są bardzo ...

Katarzyna Rekiel

Syn wrócił z obozu piłkarskiego w Czaplinku bardzo zadowolony. Usłyszałam od niego, że w skali ...

Dorota Nowicka

Dzień Dobry, mój syn Krzysztof został wczoraj odebrany przez nas – rodziców  z obozu w ...

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...