PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

POSZUKIWANIE SKARBÓW W PODZIEMIACH- GÓRY SOWIE

6-18 lat


Czy wiecie, że region Kotliny Kłodzkiej i Gór Sowich to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków naszego kraju? Czy wiecie, że w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto i do dziś nie wiadomo co kryją w sobie brzuchy gór? Swego czasu mówiono, że w pohitlerowskich bunkrach ukryto legendarną Bursztynową komnatę! Do dziś na terenie Gór Sowich znajduje się wykopane przez nieznanych ludzi doły, prawdopodobnie po wielkich skarbach! Jest to raj dla poszukiwaczy złota i skarbów! Czy to nie brzmi ciekawie? Czujesz się zaintrgowany? Pakuj zatem plecak i przyjeżdżaj na Wielkie Poszukiwanie Skarbów w podziemiach Gór Sowich!

Program

   ● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Zakwaterowanie
Poszukiwanie ukrytego złotego skarbu – w sztolniach Ossówki. Zwiedzimy Podziemne Miasto Osówka. Dowiemy się jak powstał ten imponujący obiekt. Wysłuchamy opowieści o zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Poznamy losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem. Zobaczymy tutaj sposoby drążenia podziemi, uzbrojenie, wyposażenie hali z oryginalnymi szalunkami z roku, betonowe chodniki, rozwiązania techniczne obiektu, scenografie z filmów nagrywanych w podziemiach. A potem czeka nas najważniejsze! Przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą, odnalezienie starych rzeczy i spotkanie ze strażnikiem podziemi!
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.

   ● Dzień drugi
Śniadanie

Kopalnia Złota i Muzeum w Złotym Stoku – zwiedzimy z przewodnikiem dawną kopalnię złota. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, w której to znajduję się jedyny podziemny wodospad w Polsce. Każdy z uczestników przejedzie się prawdziwą podziemną kolejką i zwiedzi muzeum minerałów.
Twierdza w Srebrnej Górze – kolejny tajemniczy i unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy. Choć w rzeczywistości to nie jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortów i bastionów. W naszych planach jest wejście na Bastion Miejski połączone z pokazem ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty! Zwiedzanie części naziemnych twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Brama Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec , korona Donjonu z punktami widokowymi. Poza tym przejdziemy się trasą w kondygnacji parterowej (kazamaty z galerią zdjęć) i obejrzymy wystawę kul armiatnich. Obejrzymy podziemne kazamaty z 64 metrową studnią drążoną w skale. całość zwiedzania zakończymy pokazowym strzałem z pistoletu kapiszonowego lub muszkietu i wejściem na koronę Donjonu czyli taras widokowy.
Obiadokolacja
Biesiada Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.

   ● Dzień trzeci
Śniadanie

Wykwaterowanie
Zwiedzanie zamku Grodno – Kolejna monumentalna budowla na wzgórzach. Wyłania się spośród drzew i widoczna jest z daleka. Malowniczo położony na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim wznoszą się wspaniałe ruiny zamku, niegdyś jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Zbudowany z kamienia, na planie nieregularnym, jest idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale, jedną urządzoną komnatę i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Na zamku dolnym znajdują się dwa dziedzińce. Można tam zobaczyć m.in. studnię, kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi) i armatę. Z tym miejscem związane są opowieści osób którzy tam nocowali o dziwnych, tajemniczych dźwiękach słyszanych w nocy…..
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Wyjazd do domu
Powrót

Zakwaterowanie

 Zakwaterowanie
Ośrodek wypoczynkowy przystosowany do przyjmowania grup szkolnych. Zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy: zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania: 3 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

Małgorzata Culak

Witam Państwa! Bardzo dziękuję za udany wypoczynek córki, która – jak zawsze – wraca z ...

Renata Stasik

Dzień dobry, Tomek był zachwycony i nie miał żadnych zastrzeżeń, także w przyszłym roku zapisujemy ...

Mayra Wróblewska

Dziękujemy za super ferie-Kuba bardzo zadowolony !

Grzegorz Rogowski

Dzień dobry, Dziękujemy za super obóz. Po raz kolejny okazało się, że Wasze wyjazdy to ...

Agnieszka Miśków

Witam, Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę na obozie. Blanka wróciła bardzo zadowolona i ma bardzo ...

Agnieszka Namysł

Witam ! Chciałabym bardzo podziękować za wspaniale zorganizowany obóz dla moich dzieci. Chłopcy Jaś i ...