PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

KŁODZKA PRZYGODA

6-18 lat


Czy wiecie, że region Kotliny Kłodzkiej i Gór Sowich to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków naszego kraju? Czy wiecie, że w masywach górskich wydrążone są setki kilometrów korytarzy, których nadal nie odkryto i do dziś nie wiadomo co kryją w sobie brzuchy gór? Swego czasu mówiono, że w pohitlerowskich bunkrach ukryto legendarną Bursztynową komnatę! Do dziś na terenie Gór Sowich znajduje się wykopane przez nieznanych ludzi doły, prawdopodobnie po wielkich skarbach! Jest to raj dla poszukiwaczy złota i skarbów! Czy to nie brzmi ciekawie? Czujesz się zaintrygowany? Pakuj zatem plecak i przyjeżdżaj na Wielkie Poszukiwanie Skarbów w podziemiach Gór Sowich!

Program

● Dzień pierwszy
Wyjazd spod szkoły
Kopalnia Złota w Złotym Stoku – zwiedzimy z przewodnikiem dawną kopalnię złota. Zagłębimy się w czeluściach Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci oraz Sztolni Czarnej, w której to znajduję się jedyny podziemny wodospad w Polsce.
Obiadokolacja
Na dobry początek: Akcja Integracja – nic tak nie scala grupy i nie przełamuje pierwszych lodów jak wspólne rozwiązywanie problemów i wykonywanie twórczych zadań. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach wzorowanych na Team Buildingu, pierwotnie wykorzystywanych do budowania świetnie rozumiejących się zespołów w zachodnich korporacjach. Gry i zabawy integracyjne wspomagają komunikację w grupie i współdziałanie, skłaniają do interakcji i twórczego myślenia. Wszystko ubrane w formę dobrej zabawy. Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników.
   ● Dzień drugi
Śniadanie
Park Narodowy Gór Stołowych i Błędne Skały 
– podczas pieszej wycieczki wejdziemy na szlaki turystyczne wiodące przez skalne labirynty Błędnych Skał. Skały były rzeźbione miliony lat przez wodę i wiatr, teraz można podziwiać piękno tego miejsca podczas pieszych wycieczek. Skalne Labirynty kryją całą masę niezwykłych formacji działających na wyobraźnię – uda Wam się znaleźć Skalne Siodło, Kurzą Stopkę i wiele innych! Tutaj człowiek czuje się jak w bajkowej krainie!
Kaplica Czaszek w Czermnej – niezwykłe miejsce zadumy i melancholii. Wielu turystów ściąga tu niezwykłość kaplicy w całości wyłożonej czaszkami i szczątkami ludzkimi. Należy jednak pamiętać, że jest to wielki wspólny grobowiec ofiar wojen (śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745) oraz chorób zakaźnych z XVIII. Ściany i sufit wyłożone są tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy , zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat…
Czas na piknik czyli posiłek w postaci suchego prowiantu
Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach  – w centrum niewielkich Wambierzyc króluje monumentalna Bazylika, zwana Śląską Jerozolimą. Na terenie Bazyliki wybudowano 17 bram wjazdowych i kościół Nawiedzenia NMP. Miejsce to wygląda niesamowicie nocą, kiedy oświetlone jest przez setki lampek.
Obiadokolacja
Score Drinko Lauf– czyli impreza na orientację w nietypowym stylu. W wyznaczonych punktach rozmieszczone są buteleczki z soczkami i smakołyki. Drużyny rywalizują nie tylko o zdobycie największej ilości punktów ale także o przysmaki rozstawione w lesie. Zabawa wymaga sprytu, intuicji oraz zdolności kojarzenia faktów. Co jest nagrodą za te cechy? Niecodzienna szansa skosztowania wszystkich napotkanych w lesie przysmaków. Jedyny kłopot to… pozostali zawodnicy, którzy chcą z oczywistych względów pierwsi zdobyć nasze smakołyki. Przednia zabawa dla zwolenników rywalizacji oraz świetna motywacja do zabawy w terenie. Zarazem doskonały test umiejętności kalkulowania ryzyka.
   ● Dzień trzeci
Śniadanie

Twierdza w Srebrnej Górze – kolejny tajemniczy i unikatowy obiekt w skali dziedzictwa kulturowego Europy. Choć w rzeczywistości to nie jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortów i bastionów. W naszych planach jest wejście na Bastion Miejski połączone z pokazem ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty! Zwiedzanie części naziemnych twierdzy, w tym: Bastion Dolny, Brama Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec , korona Donjonu z punktami widokowymi. Poza tym przejdziemy się trasą w kondygnacji parterowej (kazamaty z galerią zdjęć) i obejrzymy wystawę kul armiatnich. Obejrzymy podziemne kazamaty z 64 metrową studnią drążoną w skale. całość zwiedzania zakończymy pokazowym strzałem z pistoletu kapiszonowego lub muszkietu i wejściem na koronę Donjonu czyli taras widokowy.
Obiad
Leśne podchody – z tą zabawą spotkał się chyba każdy – na biwaku, na wakacjach, w szkole… Proste zasady, ciekawe zadania i świeże powietrze sprawiają, że chcemy się bawić zawsze i wszędzie. Liczy się spryt, szybkość i zgrany zespół. Pokażemy Wam, jak wykorzystywać własną wyobraźnię i kreatywność, by zabawa była jeszcze ciekawsza.
Kolacja w Formie Biesiady Przy Ognisku – dobra zabawa według sprawdzonego przepisu z domowego almanachu: trzeba wziąć piękną okolicę, dodać odrobinę nieba ozdobionego gwiazdami i dobrze wszystko wymieszać. Następnie serwujemy pyszne kiełbaski i opiekamy je tak jak lubimy, dodajemy garść innych ogniskowych przysmaków … Do tego dobra muzyka i kilka radosnych zabaw. Wszystko to doprawić dobrym humorem i mamy biesiadę jak się patrzy.
  ● Dzień czwarty
Śniadanie
Twierdza Kłodzka – najcenniejsze dzieło architektury obronnej, nowożytnej. W samym środku Kłodzka wyrasta monumentalna budowla, widoczna niemal z każdego miejsca w mieście a widok z twierdzy na Kotlinę Kłodzką zapiera dech w piersiach. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści, jak również kryje ślady obecności wszystkich narodowości jakie zamieszkiwały niegdyś miasto. Podziemne przejścia, korytarze, lochy chodniki pochodzą z różnych epok, najstarsze to pozostałości średniowiecznych piwnic klasztornych i renesansowego zamku, ale najwięcej kazamatów i chodników wybudowano w XVIII i XIX wieku. Z Twierdzy rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice, przy dobrej widoczności z bastionu widokowego można podziwiać oddalony o 40 km Śnieżnik, Szczeliniec Wielki oraz otaczające Kotlinę Kłodzką góry.
Czas na piknik czyli posiłek w postaci suchego prowiantu
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – wiodącym tematem wystaw stałych jest historia papieru. W salach i kondygnacji budynku głównego papierni prezentujemy historię papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. Uzupełnieniem głównych tematów ekspozycji są wątki ściśle związane z historią papiernictwa dotyczące materiałów pisarskich poprzedzających wynalazek papieru, techniki drukarskiej oraz wyrobów papierowych. W oknach sal wystawowych przedstawiono kopie filigranów papierni z różnych papierni na świecie, w Polsce i na Śląsku oraz logo współczesnych polskich zakładów papierniczych. W przyziemiu papierni odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Jest to jedna z największych atrakcji dusznickiego muzeum.
Obiadokolacja
Dyskoteka i pożegnalna zielona noc – Francja – Elegancja? Podwodna Kraina? Kicz Party? DiscoKosmos? Sami zadecydujecie czy impreza ma mieć charakter klasyczny, czy może przyprószony odrobiną szaleństwa? Przygotujemy salę, stroje i muzykę – dla każdego coś miłego! Nauczymy się kilku szałowych ruchów i weźmiemy udział w tematycznych konkursach!
   ● Dzień piąty
Śniadanie

Wykwaterowanie
Zamek Grodno – kolejna monumentalna budowla na wzgórzach, malowniczo położona na stromym cyplu góry Chojna nad Jeziorem Bystrzyckim. Imponujące ruiny zamku przypominają o jednej z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. Zbudowany z kamienia, na planie nieregularnym, jest idealnie dopasowany do kształtu szczytu góry. Wewnątrz zobaczyć można piękne portale, jedną urządzoną komnatę i ekspozycje poświęcone dawnej sztuce oblężniczej i krzyżom pokutnym. Na zamku dolnym znajdują się dwa dziedzińce. Można tam zobaczyć m.in. studnię, kilkusetletnią lipę sądową (odbywały się pod nią sądy nad poddanymi) i armatę. Z tym miejscem związane są opowieści osób którzy tam nocowali o dziwnych, tajemniczych dźwiękach słyszanych w nocy…..
Sztolnie Walimskie – tajemniczych tuneli drążonych w ciągu wielu lat przez III Rzeszę. Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś jednak już każdy ma możliwość w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese”.
Posiłek na drogę w postaci suchego prowiantu
Uroczyste zakończenie zielonej szkoły  
Wyjazd do domu
Powrót
Możliwe są zmiany w programie i dostosowanie go do życzeń klientów.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, obiekt posiada 2-4 osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji zaplecze sportowe, świetlica ze sprzętem video, stołówka i miejsce na ognisko.

Fakultety

Program zielonej szkoły można zmienić lub wzbogacić o następujące imprezy:

  • Wyjazd do „Skalnego Miasta” w Czechach
  • Wyjazd do Pragi

Terminy i ceny

Cena:  do ustalenia, zależna jest od wybranych opcji programowych, liczby uczestników, liczby dni, lokalizacji itp. W celu ustalenia ceny i przygotowania oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Uwaga: zapraszamy również grupy większe i mniejsze, wówczas cena oferty kalkulowana jest indywidualnie.
Cena zawiera: 
opiekę koordynatora przez cały czas trwania wyjazdu, wszystkie koszty związane z realizacją programu zawartego w ofercie, bilety wstępu, usługi przewodnickie, zakwaterowanie, wyżywienie, zdjęcia cyfrowe dla klasy, 1 opiekuna na 15 uczestników gratis, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kosztów transportu.
Grupa wiekowa: zielona szkoła dla dzieci i młodzieży. Charakter poszczególnych zajęć dostosowujemy do wieku uczestników.
Terminy : zielona szkoła może się odbyć w dowolnie wybranym terminie pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia jego dostępności.
Czas trwania : 5 dni.

Dojazdy

Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca wyjazdu grupy i czasu trwania imprezy.

Prześlij swoje zgłoszenie

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej

Opinie naszych klientów

A.Klimas

Witam Chciałam wyrazić najszczersze podziękowania za świetna organizacje i opiekę na turnusie Lego w Jastrzębiej ...

Ewa Złotkowska

Dziękuję ślicznie za wspaniały obóz Maciek jeszcze nigdy z żadnego obozu nie wrócił tak zadowolony. ...

Grzegorz Rogowski

Dzień dobry, Dziękujemy za super obóz. Po raz kolejny okazało się, że Wasze wyjazdy to ...

Rodzice Filipa

Chciałam podziękować za wspaniały czas jaki mój syn Filip spędził na obozie w Bukowinie. Był ...

Rodzice Nikodema i Poli

Witamy, Chcielibyśmy złożyć Wam serdeczne dziękujemy. Dzieci przeżyły cudowne chwile wśród rówieśników. Czas opowiadań o ...

Agnieszka Sufranek

Obozy z Kogisem to najlepsze co mnie mogło spotkać. Z ludźmi, których się tam poznaje ...