PrintFriendlyFacebook
Udostępnij na Facebooku!

Termy Maltańskie


Termy Maltańskie to największy w Polsce obiekt wykorzystujący naturalne wody termalne. Znajduje się w rekreacyjnej części Poznania zwanej Maltą, tuż obok jeziora Maltańskiego, przy przystanku Kolejki Parkowej „Maltanka”. Solanka na potrzeby term pobierana jest z głębokości 1300 m i ma temperaturę około 40 ºC, dzięki niskiej mineralizacji posiada właściwości lecznicze.

Kompleks zajmuje obszar 6 ha, mieści się w nim kilkanaście różnorodnych basenów o łącznej powierzchni lustra wody 5000 m2. Całość podzielona jest na 4 strefy.

Aquapark zapewnia świetną zabawę dla całej rodziny. Można tu korzystać aż z 16 basenów, w tym zewnętrznego basenu geotermalnego czynnego przez cały rok, basenu solankowego, basenu z podwójną falą czy dzikiej rzeki. Jest też jacuzzi, kurtyny i bicze wodne. Maluchy na pewno docenią tutejsze zjeżdżalnie, pośród których jest m.in. zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, zjeżdżalnia pontonowa, rodzinna czy zjeżdżalnia Turbo, gdzie prędkość zjazdu dochodzi do 60 km/h. Przygotowano tu też brodzik dla dzieciz urządzeniami do zabawy, basen ze statkiem pirackim i ściankę wspinaczkową.

W strefie sportowej znajduje się niezbędna infrastruktura dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w wodzie. Jest tu m.in. 50-metrowy basen olimpijski i wieża do skoków, widownia na 3800 miejsc i wszystko, co potrzebne do organizacji największych zawodów.

Adres
Kompleks sportowo-rekreacyjny
Termy Maltańskie
ul. Termalna 1
61 – 028 Poznań

Kontakt
strona internetowa: www.termymaltanskie.com.pl
tel. (+48) 61 222 61 61
bok@termymaltanskie.com.pl
SPA
tel. (+48) 61 222 61 47
www.spa1306.pl